„Najlepszy” czyli darmowy program do zarządzania projektami i zespołem.

Edit: 04-06-2014 Dziś rozpoczynam testy  produktu firmao.pl (pakiet darmowy) . Kombajn typu SaaS (lub stand alone) z wieloma funkcjami . Na pierwszy rzut oka system wydaję się „za duży”, jednak po kliku chwilach łatwo i intuicyjnie  poruszamy się po aplikacji. Obecnie będę korzystał głównie z modułu transakcyjnego (fakturowania), ale niedługo zapewne postaram się o dostęp do bardziej zaawansowanej strony softu (CRM, projekty, Gant, integracja z mailem etc.). Jest to aplikacja na pewno godna uwagi ze względu, na swoją obszerność oraz, choćby  API. Dla mnie prowadząc  firmę zdalnie (pracownicy na umowy o telepracę etc.) przyda się oprogramowanie pozwalające zarządzać wszystkimi procesami działalności, z przeglądarki:). Będę was update’ ował o kolejnych swoich wrażeniach.

Już od dawna szukałem darmowego systemu do zarządzania projektami, czasem, zadaniami i zespołem. Znane mi są systemy typy huddle, basecamp czy projectshelf (niestety wszystkie płatne). Rozdzielić można takie systemy na aplikacje typu saas (software as a service)), czyli dostępne przez przeglądarkę (komórkę, w pełni mobilne etc.) na zasadach abonamentowych lub aplikacje instalowane na serwerach i desktopach. Osobiście jestem niedowiarkiem i uważam, że moje dane są bezpieczne tylko u mnie;). Nie chodzi o możliwość zhackowania serwera, ale o szpiegostwo korporacyjne… (chyba ta jakaś  fobia, czy mania spiskowa). Testowałem już i przeszukałem mnóstwo systemów zarządzania projektami, od darmowych, dostępnych w pakietach hostingowych typu project pier, php project etc. po płatne i  dobre  aplikacje typu basecamp, projketino. Ostatnio skusiłem się na instalację collabtive na własnym serwerze. Na pierwszy rzut oka programik przedstawia się ok.. i potem wyczuwamy brak gant charta (za to trzeba już dopłacić), aplikacja zawiesza się, muli itd. Kolejny raz zmarnowałem kilka (kilkanaście) godzin swojego życia.

Ok, nie poddaje się, postawiłem sobie za cel wyszukanie darmowej i dobrej aplikacji  do zarządzania projektami i zespołem.  Cel postawiony, do dzieła, po kliku  dobrych minutach i zapytaniach w google „trafiłem” na cohuman.com (w cudzysłowowy trafiłem, gdyż już wcześniej poznałem tą aplikacje, jednak wtedy nie była darmowa) Teraz po przejęciu firmy/ projektu przez firmę Mindjet system jest dostępny za darmo, tak za darmo! Wielkie hurra krzyknąłem i wziąłem się do roboty.., ale cóż jak to bywa w życiu: nieszczęścia chodzą parami (lub w moim przypadku może i szczęścia). Przez jeden z kanałów RSS, a śledzę ich mnóstwo trafiłem na Asana.com.

Na pierwszy rzut oka oba systemy są strasznie do siebie podobne. Po testach doszedłem do wniosku, iż aplikacja Asana jest prostsza, bardziej intuicyjna, a co za tym idzie przejrzysta i szybsza. Oczywiście, każda struktura w firmie, czy sposób zarządzania nią wymaga spersonalizowanych systemów informatycznych, jednak dla mnie „strzałem w dziesiątkę” okazała się Asana ( co prawda gant charta dalej nie mam;)). Jeżeli szukasz czegoś prostego i skutecznego polecam gorąco!


 

 

PS może znacie coś lepszego i skuteczniejszego? Czekam na komentarze!

„Najlepszy” czyli darmowy program do zarządzania projektami i zespołem.
Proszę oceń artykuł:) 4 z 4.3

Łukasz Gmys

Co robię na co dzień? W skrócie: jestem od planowania i rozwoju e-commerc’ów, od strategii SEO na kolejne lata.., od lepszych od konkurencji kampanii e-merketingowych, od kryzysów na Facebook’u i skutecznej reklamy w Google! Nazywam się Łukasz Gmys i od kilkunastu lat zajmuję się marketingiem oraz nowymi technologiami internetowymi. Pracowałem między innymi dla: Mediaexpert.pl, Avans.pl. electro.pl, SUN Microsystems (Oracle), Accenture, Pitney Bowes, Perspective Docklands. Obecnie prowadzę agencję internetową TeKmedia.pl oraz jestem podwykonawcą i partnerem kilku projektów internetowych. Na tym blogu staram się publikować (ostatnio,bardzo… bardzo sporadycznie..), z mojego punktu widzenia, ważne porady i artykuły (z dziedziny SEM/SEO/SMM) dla osób zajmujących się szeroko pojętym e-biznesem.